YÜZLERCE CESEDE TECAVÜZ ETTİ
Haber
05 Kasım 2021 - Cuma 17:11
 
YÜZLERCE CESEDE TECAVÜZ ETTİ
İngiltere'de hastanede yaşanan mide bulandırıcı olay deşifre oldu. Ülkede 67 yaşındaki bir hastane çalışanının 1987'de iki kadını öldürdüğü ve Kasım 2020'ye kadar hastane morglarında en az 100 kadın ve çocuk cesedine cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.
Sapık Haberi
YÜZLERCE CESEDE TECAVÜZ ETTİ

İngiltere'deki iğrenç istismar yıllar sonra gün yüzüne çıktı. 67 yaşındaki hastane çalışanı David Fuller, 1987'de iki kadını öldürdüğünü ve Kasım 2020'ye kadar hastane morglarında en az 100 kadın ve çocuk cesedine cinsel istismarda bulunduğunu itiraf etti.

BBC Türkçe'de yer verilen habere göre, yargılamasının dördüncü gününde suçunu kabul eden Fuller'ın öldürdüğü kadınlar Wendy Knell ve Caroline Pierce'ti.


Fuller daha önce de 12 yıl boyunca İngiltere'nin Kent şehrindeki iki hastanenin morgundaki cesetlere cinsel istismarda bulunduğunu kabul etmişti.

Konu hakkında bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Priti Patel "Bu şok edici bir dosya. İşlenen suçların mide bulandırıcı özelliği anlaşılır bir şekilde kamuoyunda kaygı ve tiksintiye yol açacaktır" dedi ve ekledi:

"30 yıl önce vahşice katledilen iki genç kadını, Wendy Knell ve Caroline Pierce'ı anmak istiyorum."
Fuller'ın çalıştığı Tunbridge Wells Hastanesi yönetiminin başkanı Miles Scott, yönetimin David Fuller'ın işlediği suçlar karşısında şok olduğunu açıkladı.

Scott "Ama daha da önemlisi, bu korkunç suçların mağdurları olan kişilerin ailelerinden özür dilemek istiyorum" dedi ve ekledi:

"Morgumuzun bugün güvenli olduğundan eminim. Fakat bu olaydan çıkarılabilecek tüm dersleri çıkarmayı istiyoruz."

Fuller dava öncesinde 51 ayrı suçu kabul etmişti. Bunlar iki morgda 78 kişinin cesedine yönelik işlediği 44 ayrı suçu da içeriyordu.

Fuller'ın öldürdüğü Knell'in ailesi "Başkalarına zarar veremeyecek bir konumda olacağını bilmek iyi" dedi.

Fuller'ın cezasının açıklanacağı tarih ise henüz belli olmadı.

Soruşturmayı yürüten ekip DNA testi teknolojisindeki ilerlemeler ve 2,5 milyon sterlin tutan dev bir polis operasyonu sayesinde Fuller'ın suçlarını açığa çıkardıklarını açıkladı.

Fuller'ın tükürüğü ve diğer DNA'larının Knell'in yatağı, havlusu ve vücudunda bulundu. Spermine ise Pierce'ın taytında rastlandı. Bu tayt kaybolmasından üç hafta sonra, Pierce'ın cesedi su dolu bir hendekte bulunduğunda üzerindeki tek kıyafetti.

Fuller'ın tutuklanmasından sonra evinde yapılan aramada çocukların uygunsuz görüntüleri ve şiddetli pornografik görüntüleri içeren milyonlarca dosyayı hard diskler, disketler, DVD'ler ve hafıza kartlarında tuttuğu ortaya çıktı.


Bir gardırobun içindeki bir komodinin arkasına yapıştırılmış şekilde bulunan hard disklerde Fuller'ın kendisini cesetleri istismar ederken çektiği görüntüler de bulundu.

Bazıları mağdurların adını taşıyan klasörlerde 2008'den Kasım 2020'ye kadar üç çocuk ve çok sayıda kadın cesedini istismar ettiği görüntüler bulundu.

Polis cesetlerden 20'sini teşhis edemedi.

Polis soruşturmasının başındaki dedektif Paul Fotheringham "Maalesef mağdurlardan bazıları teşhis edilemeyecek gibi gözüküyor" dedi ve ekledi:

"Bu kişileri teşhis edebilmek için elimizde yeterli bilgi yok ve bilgi edinebilmenin bir yolu da bulunmuyor."

Fuller 1989'dan itibaren hastanelerde elektrikçi olarak çalışmış, Eylül 2011'de Kent ve Sussex Hastanesi kapanana kadar da orada görevlendirilmişti.

Hastanenin kapanmasından sonra Pembury kentindeki Tunbridge Wells Hastanesi'ne gönderilen Fuller suçlarına orada da devam etti.

Soruşturmada Fuller'ın geç vardiyada çalıştığı ve diğer çalışanlar işten çıktıktan sonra morglara giderek cesetleri istismar ettiği anlaşıldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı