NORVEÇ'DE OKULA SALDIRIDA 5 KİŞİ ÖLDÜ
Haber
14 Ekim 2021 - Perşembe 11:15
 
NORVEÇ'DE OKULA SALDIRIDA 5 KİŞİ ÖLDÜ
Kongsberg kasabasında, bir marketin yakınında düzenlenen oklu saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı açıklandı.
Dünya Haberi
NORVEÇ'DE OKULA SALDIRIDA 5 KİŞİ ÖLDÜ

Dünyanın en sakin ülkelerinden biri olarak bilinen Norveç, oklu saldırı dehşeti ile sarsıldı.

Kongsberg Polis Sözcüsü Oeyvind Aas yaptığı açıklamada, 5 kişinin öldüğü saldırıda yaralananlardan birinin, saldırının gerçekleştirildiği Coop adlı marketteki sivil polis memuru olduğunu söyledi.

Aas, iki yaralının durumunun da iyi olduğunu ifade etti.

 

ELİNDE YAY VE OKLARLA MARKETE GİRDİ
Şüphelinin yerel saatle 18.13'te saldırıyı gerçekleştirdiğini, yarım saat sonra 18.47'de yakalandığını aktaran Aas, "Şüphelinin elindeki yay ve çok sayıda okla Coop adlı marketin içine de girerek geniş bir alanı kullandığını tespit ettik." dedi.

 

TERÖR SALDIRISINDAN ŞÜPHE EDİLİYOR
Olayın terör saldırısı olma ihtimalinin bulunduğuna dikkati çeken Aas, "Olayın terör saldırısı olduğunu belirtmek için çok erken, şüphelinin sorgusu devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Norveç Başbakanı Erna Solberg de akşam üzeri Norveç'in korkunç bir olay yaşadığını ifade ederek, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

 

OSLO BÜYÜKELÇİSİ'NDEN TAZİYE MESAJI
Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman da AA muhabirine, kasabada birkaç Türk ailesinin yaşadığını ve kendileriyle irtibata geçmeye çalıştıklarını söyledi.

Şimdiye kadar olumsuz bir haber almadıklarını aktaran Çorman, Norveç halkına başsağlığı diledi.

 

BENZER SALDIRI HOLLANDA'DA DA YAŞANDI
Hollanda'da da oklu saldırı dehşeti yaşanmıştı.

Hollanda medyası Tatar yayı ile yoldan geçenlere saldıran bir kişinin, 2 kişiyi öldürdüğünü, 1 kişiyi yaraladığını duyurmuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı