CHP'Lİ BELEDİYEDEN CHP'Lİ VEKİLE 45 MİLYON PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
Haber
21 Ekim 2021 - Perşembe 22:30
 
CHP'Lİ BELEDİYEDEN CHP'Lİ VEKİLE 45 MİLYON PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
Ankara Büyükşehir Belediyesi 10 bin 911 çiftçiye 9 bin ton buğday tohumu hibe edeceğini duyurdu. Ancak buğday tohumu CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un ortakları arasında bulunduğu “Trakya Tarım ve Veterinerlik Ticaret Ltd. Şti”den alındığı iddia edildi. Bunun karşılığında firmaya 45 milyon lira ödendiği ileri sürüldü.
Yine CHP Haberi
CHP'Lİ BELEDİYEDEN CHP'Lİ VEKİLE 45 MİLYON PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

Başkent Ankara, 'CHP’nin yönetiminde olan büyükşehir belediyesi ile CHP’li milletvekilinin tohumluk buğday alışverişi' iddiası ile çalkalanıyor.

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentli üreticilerin yıl içerisinde kuraklık nedeniyle yaşadıkları ekonomik zararı telafi etmek ve üretime devam edebilmeleri için 25 ilçede tarımsal üretim yapan çiftçilere buğday ve arpa tohumu dağıtacak. 10 bin 911 çiftçiye 9 bin ton buğday, 6 bin 359 çiftçiye ise 3 bin ton arpa tohumu yüzde 90 hibe, yüzde 10 çiftçi katkı payı ile dağıtılacak. Yeni Şafak'ın haberine göre; iddialar da bu noktada buğday tohumluğu konusunda devreye giriyor.

İddiaya göre, Büyükşehir Belediyesi söz konusu 9 bin ton buğday tohumunu CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un da ortakları arasında bulunduğu Trakya Tarım ve Veterinerlik Ticaret Ltd. Şti. adlı firmadan tedarik etti. 9 bin ton buğday karşılığında ise ilgili firmaya 45 milyon lira ödeme yapıldığı ileri sürülüyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı